Lewpozyczka.pl

DARMOWA PIERWSZA POŻYCZKA DO 3000 ZŁ!
SKORZYSTAJ TERAZ I ZAOSZCZĘDŹ 50%!
Wyślij wniosek

OPIS PRODUKTU LEW POŻYCZKA

Lew Pożyczka to marka obecna na polskim rynku od wielu lat, zdobywająca coraz większą liczbę zadowolonych klientów. Jest częścią dużej grupy finansowej, działającej w sześciu krajach: Łotwie, Litwie, Czechach, Ukrainie, Gruzji, Kazachstanie oraz w Polsce. W Polsce Lew Pożyczka jest zarządzana przez firmę Aventus Group Sp.z o.o., która jest częścią UAB Aventus Capital. Specjalizuje się w krótkoterminowych pożyczkach, a od pewnego czasu oferuje również pożyczki ratalne. Oprócz Lew Pożyczka, Aventus Group Sp.z o.o. posiada również inne marki, takie jak Smart Pożyczka, Niewielka Pożyczka, Pożyczka Plus oraz Finansowe Posiłki. Od niedawna Aventus Group Sp.z o.o. jest również właścicielem marki Rata na Plus, która pośredniczy w udzielaniu pożyczek ratalnych. Firma jest zarejestrowana jako firma pożyczkowa i należy do Polskiego Związku Firm Pożyczkowych. Posiada Certyfikat Firmę Wiarygodną Finansowo oraz Rzetelną Firmę. Otrzymała również uznanie w różnych konkursach i plebiscytach. Umowa pożyczki będzie zawierać dane LTU FINANCE Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, a Lew Pożyczka będzie działać jako pośrednik. Lew Pożyczka nie sprawdza wpisów w bazach dłużników, ale dokonuje weryfikacji w rejestrach takich jak KRD, ERIF, KBIG oraz Credit Check. Umowa jest podpisywana na czas nieokreślony.

KOSZTY POŻYCZKI W LEW POŻYCZKA

Pierwsza pożyczka w Lew Pożyczka objęta jest promocją i nie generuje żadnych kosztów. Jeżeli jednak nie zostanie spłacona w terminie, zostaną doliczone prowizja oraz odsetki kapitałowe według standardowych warunków. Niestety firma nie udostępnia informacji na temat kosztów pożyczek w różnych konfiguracjach. Przedstawia jedynie przykład reprezentatywny: pożyczka w wysokości 1000 zł na okres 30 dni to łączny koszt 282,22 zł, w tym odsetki w wysokości 8,22 zł (oprocentowanie roczne wynosi 10%) oraz prowizję w wysokości 274 zł. Łączna kwota do spłaty wynosi 1282,22 zł. Firma nie informuje również o możliwości przedłużenia okresu spłaty ani refinansowania pożyczki. Dlatego

jeśli napotkasz trudności ze spłatą, zalecamy skontaktowanie się jak najszybciej z działem obsługi klienta. Jeśli minie termin spłaty, a pożyczka była udzielona bezpłatnie, zostaną doliczone standardowe koszty oraz dodatkowe opłaty.

RODZAJE POŻYCZEK W LEW POŻYCZKA

Lew Pożyczka specjalizuje się w udzielaniu krótkoterminowych pożyczek o różnych kwotach, sięgających kilku tysięcy złotych. Na stronie dostępna jest oferta tylko dla nowych klientów, a informacje dotyczące kwot dla stałych klientów są dostępne po zalogowaniu się na indywidualne konto. Pierwsza pożyczka może wynosić od 200 zł do 3300 zł. Firma okresowo podnosi maksymalną kwotę pierwszej pożyczki, jeszcze niedawno było to 2000 zł. Obecnie Lew Pożyczka jest jednym z liderów pod względem wysokości pierwszej darmowej pożyczki. Nowi klienci otrzymują pożyczkę bez żadnych kosztów, co oznacza, że oddają dokładnie tę samą kwotę, jaką pożyczyli. Jedynym warunkiem jest terminowa spłata pożyczki, w przeciwnym razie będą naliczane nie tylko odsetki karne i koszty windykacyjne, ale również standardowe opłaty. Do wyboru są pięć okresów spłaty: 10, 15, 20, 25 i 30 dni. Należy zauważyć, że istotne jest także to, na jaki okres czasu zostaje zawarta umowa pożyczki. Umowa jest podpisywana na czas nieokreślony, co oznacza, że przy kolejnych pożyczkach nie trzeba podpisywać nowej umowy. Jednak wiąże się to również z pewnymi ograniczeniami, ponieważ możliwość odstąpienia od umowy dotyczy tylko pierwszej pożyczki. Klienci powracający mają możliwość uzyskania wyższej kwoty pożyczki, jednak firma nie precyzuje dokładnie, jaką kwotę można otrzymać. Zgodnie z informacjami na stronie, należy zalogować się na swoje konto i złożyć wniosek o żądaną kwotę.

JAK WZIĄĆ POŻYCZKĘ W LEW POŻYCZKA

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę, upewnij się, że spełniasz następujące wymagania:

 • musisz mieć ukończone co najmniej 19 lat, ale nie więcej niż 73 lata,
 • wymagane jest polskie obywatelstwo,
 • konieczne jest posiadanie aktualnego zatrudnienia,
 • musisz posiadać osobiste konto bankowe,
 • nie może być żadnym wpisie w bazach dłużników

WADY I ZALETY POŻYCZKI W LEW POŻYCZKA

ZALETY:

 1. Pierwsza pożyczka jest udzielana bezpłatnie.
 2. Minimalna ilość formalności.
 3. Wystarczy dowód osobisty.
 4. Możliwość uzyskania wysokiej kwoty przy pierwszej pożyczce.
 5. Szybka decyzja.
 6. Możliwość składania wniosków o pożyczkę o dowolnej porze.
 7. Obsługa klienta dostępna od poniedziałku do niedzieli.
 8. Realizacja przelewów również w weekendy.
 9. Jedna umowa na czas nieokreślony, umożliwiająca korzystanie z wielu pożyczek.
 10. Możliwość uzyskania kolejnych pożyczek na wyższe kwoty.
 11. Możliwość składania wniosku o kolejną pożyczkę zaraz po spłacie wcześniejszej.

WADY:

 1. Niewielka ilość informacji dostępnych na stronie.
 2. Brak możliwości sprawdzenia kosztów pożyczki dla różnych konfiguracji.

Podsumowując, Lew Pożyczka to renomowana marka oferująca krótkoterminowe pożyczki na atrakcyjnych warunkach. Przy pierwszej pożyczce nowi klienci mogą skorzystać z promocji, otrzymując pożyczkę bez żadnych kosztów. Firma cieszy się dobrą opinią klientów, którzy doceniają prostą procedurę wnioskowania, szybkość rozpatrywania wniosków oraz możliwość uzyskania kolejnych pożyczek na wyższe kwoty. Choć istnieją pewne niedogodności, takie jak brak szczegółowych informacji na stronie czy możliwości sprawdzenia kosztów różnych konfiguracji pożyczki, to wciąż Lew Pożyczka pozostaje popularnym wyborem dla osób poszukujących szybkiego wsparcia finansowego.